Cesta do Peru – Lima

IMG_2789.JPG

Z Peru jsem se vrátila přesně před měsícem. Trochu mi trvalo se k tomuto článku dostat, protože hned den po návratu jsem pokračovala v Barceloně v kurzu španělštiny a čekalo mě mnoho zařizování před cestou do Frankfurtu a Prahy. Ale myslím si, že někdy takový odstup vůbec není špatný, protože se člověk na spoustu věcí dívá jinak.

Shrnu to do jedné věty hned na začátku – Peru byla nejkrásnější a nejzajímavější země, co jsem zatím navštívila.Cesta na Machu Picchu byla vždy mým snem. Když jsem se odstěhovala do Barcelony a měla jsem na vše více času, řekla jsem si, proč se tam nevydat – a bylo to rozhodně jedno z nejlepších rozhodnutí.

DSC_2416.JPG
S Evy

Z Limy pochází jedna z mých nejlepších kamarádek, a tím, že se před několika lety přestěhovala z Německa znovu do Peru, byl to další důvod, proč se tam vydat a nakonec jsem sebou vzala také rodiče 🙂

Dlouho jsme se rozhodovali, zda cestu naplánovat přes cestovku z Čech nebo sami. Nakonec jsem se rozhodla vše zorganizovat sama. Říkala jsem si, že to není poprvé co někam jedu, tak Peru bude hračka 😀  Výlet na Machu Picchu a jezero Humantay jsme ale měli zorganizováno přes místní peruánskou cestovku. Celá organizace byla nakonec mnohem náročnější než jsem myslela 😀 Ať už od bookování místních letenek, kde nám stránky neustále ukazovaly error nebo při hledání právě vhodné místní cestovky či jiných výletů. Ne jednou jsem se modlila, abychom nepřevedli v Evropě peníze za výlet a nakonec nás na místě nikdo nečekal. Naštěstí ale vše proběhlo bez velkých problémů.

Napíšu o každém místě krátký foto článek. Dneska začnu Limou 🙂

IMG_3222.JPG
Výhled na oceán z Miraflores

Předtím než jsem letěla do Peru, mnoho lidí mi říkalo, že v Limě nic není a ať se tam zdržím jen na den nebo dva. No a jak to tak většinou bývá, já se do Limy ihned zamilovala! Je krásná, najdete tam jak historickou část, tak i část moderní, najdete zde mnoho rozdílů a mnoho kontrastů – no a ty já miluji. Musíte být jen velmi opatrní na to, kam se vydáte, některé čtvrti jsou velmi nebezpečné a kromě pár bezpečných míst se vůbec nedoporučuje chodit třeba na ulici s mobilem nebo foťákem v ruce. Já naštěstí byla vždy vedle mé peruánské kamarádky, která můj mobil většinou držela a vše fotila, takže jsem žádnou špatnou zkušenost nezažila. Po městě jsme se pohybovali jak taxíky, tak s mou kamarádkou místním autobusem. Ne jednou za mnou přišli místní, abych byla opatrná a schovala si mobil a foťák. Což mi přijde vystrašující, ale zároveň milé, že Vás místní chtějí ušetřit zbytečných problémů. Celkově jsou zde lidé opravdu nápomocní, milí a také komunikativní – někdy až moc 🙂 Když jsme jeli autobusem, tak jsem si všimla, že se lidé neznají, ale všichni si navzájem povídají. Mě se stalo asi třikrát, že na mě lidé jen tak začli mluvit o různých tématech, aniž bych je samozřejmě znala 🙂 Tahle spontální komunikace mi ale přijde moc fajn. Jednou jsme šli v historickém městě na trhy a já dostala hroznou chuť na banánové chipsy, ale mohla jsem je koupit pouze v balení po asi 20 kusech a já chtěla jen jedny. Jeden místní si všimnul, že jsem smutná, že si nemůžu koupit jen jedny chipsy 😀 a on si normálně koupil celé balení a dvě mi dal. Nabízela jsem mu za to peníze, ale nevzal si je. To mě docela překvapilo.

IMG_1573-2-2.JPG
Historická čtvrť v Limě
IMG_1576-2.JPG
Historická čtvrť v Limě
IMG_3278-2.JPG
Zdi ve čtvrti Barranco

V Limě je mnoho čtvrtí, mě se nejvíce líbila ta historická, pak také MirafloresBarranco. Když jste v Miraflores, ani si nepřipadáte jak v Peru. Je to velmi moderní a bezpečná čtvrť pořád střežená kamerami. Je to opravdu jako kousek Evropy v Limě. Je zde nádherný výhled na oceán, krásná zeleň a mnoho parků. Barranco je také nádherné, krásně barevné a umělecké. Na zdích najdete zajímavé malby, jako třeba všechny peruánské rasy – a že jich je! V Barrancu je také jeden most, přes který když přejdete bez nádechu a něco si přejete, mělo by se Vám to splnit 🙂 My jsme tam zrovna byli když byl svátek, takže na mostě bylo samozřejmě milion lidí a já ho bez nádechu bohužel nepřešla. Alespoň další důvod proč se tam vrátit 😀

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com
%d bloggers like this: